فروشگاه فایل

  گروه محصول -> روانشناسی،علوم تربیتی، مشاوره -> مقاله فارسی

  تعریف و خلاصه ای از سرمایه گذاری مشترک Joint Venture  قیمت: ۲۹۰۰۰ریال     تعداد صفحات: 21     کد محصول :1239      حجم فایل:15,39 KB      نوع فایل :rar  تعریف و خلاصه ای از سرمایه گذاری مشترک Joint Venture از دایره المعارف آزاد WiKi Pedia (وی کی پی دی آ)

  سرمایه گذاری مشترک با علامت اختصاری VJ نشان داده می شود عبارت است از:

  موجودیت جدیدی که بین دو یا چند شریک شکل می گیرد تا در کنار هم فعالیت اقتصادی را تقبل نماید و شرکا توافق می کنند که این موجودیت جدید با رعایت سهام مشخص توسط طرفین ایجاد شود و سپس در درآمد، هزینه ها و اداره شرکت سهیم باشند. که این سرمایه گذاری مشترک می توان صرفاً برای یک پروژه خاص و یا یک رابطه تجاری طولانی مدت مانند سرمایه گذاری مشترک «سونی اریکسون» باشد.

  علاوه بر شرکتها، سازمان ها نیز، سرمایه گذاری مشترک را صورت می دهند. برای نمونه سازمان بهزیستی کودکان در نواحی شمال مرکزی آمریکا، یک سرمایه گذاری مشترک شروع نموده است. عبارت سرمایه گذاری مشترک به نوع موجودیت شکل گرفته اشاره ندارد بلکه به هدف موجودیت توجه دارد. از این رو، یک سرمایه گذاری مشترک، بر حسب تعدادی از عوامل مانند مالیات، بدهی و زیان، ممکن است یک شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شراکت یا هر شکل و یا ساختار قانونی دیگری شکل بگیرد.

  سرمایه گذاری مشترک در چه موقع مورد استفاده قرار می گیرد؟

  سرمایه گذاری های مشترک در صنعت نفت و گاز متداول می باشند، و اغلب بین یک شرکت داخلی و خارجی می باشند (مانند عسلویه) (حدود ¾ آنها بین المللی هستند). سرمایه گذاری مشترک در بخش صنعت نفت و گاز به عنوان یک آلترناتیو تجاری بسیار کارآمد مورد استفاده قرار می گیرد. ضمن اینکه شرکت خارجی به بازارهای جغرافیایی جدیدی وارد می شود، شرکتها می توانند مهارت هایشان را تکمیل کنند.

  تحقیقات به عمل آ,ده نشان می دهد که ۳۰ تا ۶۱% موفقیت در سرمایه گذاری مشترک حاصل شده و اینکه ۶۰% از آنها موفق به انجام سرمایه گذاری نشده اند، یا اینکه در طی ۵ سال از بین رفته اند (آسبورن، ۲۰۰۳) به علاوه مشخص شده که سرمایه گذاری مشترک در کشورهای کمتر توسعه یافته، بی ثباتی و ناپایداری بیشتری را نشان می دهند، و سرمایه گذاریهای مشترکی که شرکای آنها دولتی بوده اند، بیشتر با شکست مواجه شده اند. به نظر می رسد که شرکتهای خصوصی به مهارتها، فن آوریها و شبکه های بازاریابی و غیره مجهزتر هستند و علاوه بر آن مشخص شد که سرمایه گذاریهای مشترکی که با تغییرات سریع در فن آوری تولید، تقاضای بسیار متغیر و بی ثبات مواجه بوده اند به صورت فجیعی با شکست مواجه شده اند. برخی کشورها از قبیل جمهوری خلق چین با هدف ورود به بازارهای خارجی، اقدام به سرمایه گذاری مشترک با شرکتهای خارجی می کنند.

  دانلود مقاله سرمايه گذاري مشترك

  دلایل تشکیل سرمایه گذاری مشترک :

  دلایل داخلی :

  ۱ـ تکیه بر توانایی های شرکت

  ۲ـ سرشکن کردن هزینه ها و ریسک ها

  ۳ـ دسترسی آسان تر به منابع مالی

  ۴ـ کاهش قیمت با بیشتر کردن تولید

  ۵ـ دستیابی به فن آوری و مشتریان جدید

  ۶ـ موفقیت در خلاقیت مدیریتی

  ۷ـ اهداف رقابتی

  ۸ـ تأثیرگذاری بر توسعه و پیشرفت ساختار صنعتی شرکت

  ۹ـ پیشتازی در رقابت یا در مسائل رقابتی پیشتر در دیگران شدن

  ۱۰ـ تشکیل واحدهای رقابتی نیرومندتر

  ۱۱ـ سرعت در بازار

  ۱۲ـ اهداف استراتژیکی

  ۱۳ـ هم افزایی یا سینرژی

  ۱۴ـ انتقال تکنولوژی و فن‌آوری یا مهارتها

  ۱۵ـ تنوع بخشی

  نمونه ها:

  ۱ـ شرکت فورد و مزدا             ۲ـ تگزاکو و رویال داچ شِل       ۳ـ جنرال موتور و تویوتا و غیره که متن انگلیسی آن به پیوست می باشد

  محصولات مرتبط
 • زندگینامه آلن ديويد سوكال

  زندگینامه آلن ديويد سوكال

  تعداد صفحات : 24
  کد محصول : 6476
  قیمت : 35,000 ریال
 • مقاله ارتباط جنسی پیش از ازدواج

  مقاله ارتباط جنسی پیش از ازدواج

  تعداد صفحات : 10
  کد محصول : 6473
  قیمت : 25,000 ریال
 • مقاله ازدواج

  مقاله ازدواج

  تعداد صفحات : 30
  کد محصول : 6471
  قیمت : 45,000 ریال
 • مقاله اضطراب‌

  مقاله اضطراب‌

  تعداد صفحات : 50
  کد محصول : 6469
  قیمت : 39,500 ریال
 • نام ونام خانوادگي:


  پست الکترونيکي:


  عنوان:


  پيام:


  ارسال پيام به صورت شخصي
  کد امنيتي: